Rzeczy, które warto wiedzieć o Polsce

Polsce

Rzeczy, które warto wiedzieć o Polsce

W tym przewodniku opowiem o pięknym kraju, jakim jest Polska. Jest to kraj europejski, który oferuje fascynujące możliwości przygody. Jeśli akurat byłeś studentem spoza Unii Europejskiej, który jest zainteresowany studiowaniem w Polsce, czuję, że ten poradnik bardzo mi pomoże. Zachęcam do intensywnego odkrywania Europy, ponieważ jest to bardzo piękny kontynent z przyjazną atmosferą i znakomitymi restauracjami. Uniwersytety, które oferuje ten kontynent są również najwyższej jakości i rozpoznawane na całym świecie. Infrastruktura nie różni się od innych.
Zacznijmy od kilku podstawowych rzeczy na ten temat. Powinieneś wiedzieć te rzeczy, a niektórych z nich mogłeś się nauczyć na lekcjach historii w szkole.

 
Jego oficjalna nazwa to Rzeczpospolita Polska, a ich język urzędowy byłby niemądry. Znajdują się w Europie Środkowej i Paul i graniczy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Białorusią, Ukrainą, Litwą i Rosją. Północna granica ma prawie 450 km długości i biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, dlatego nalegam, abyście odwiedzili to miejsce, ponieważ ma jedne z najpiękniejszych i najczystszych plaż na świecie. Będziesz mógł spędzić wspaniałe lato na plaży, zwłaszcza jeśli przyjedziesz tu latem w Polsce. Stolicą Polski jest Warszawa, a jej populacja wynosi około 1,7 miliona ludzi. Cała populacja Polski liczy około 40 milionów ludzi. Polska jest siódmą co do wielkości populacją w Europie, z wyłączeniem Rosji.

 Wybrzeże Morza Bałtyckiego
Ich oficjalna strefa czasowa należy do środkowoeuropejskiej strefy czasowej GMT +1 godzina / UTC +1 godzina. Klimat w Polsce jest umiarkowanie kontynentalny, z kilkoma stosunkowo mroźnymi zimami, w których występuje nos. Mają gorące lata, które trwają od czerwca do sierpnia. Średnie temperatury w styczniu wynoszą od -1 ° C do -5 ° C. Jeśli mówimy o czerwcu, lipcu i sierpniu, temperatury wahają się od 16,5 ° C do 19 ° C. Odkryłem też, że w niektóre dni temperatura może dochodzić nawet do 35 ° C, czyli dość ciepło. Jestem pewien, że jeśli przyjedziesz tu latem, będziesz się świetnie bawić na plaży.
Ich waluta to 1 złoty (PLN) = 100 groszy. Międzynarodowy numer kierunkowy to +48.

Są także częścią Unii Europejskiej, Strefy Schengen, Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, zwanej też NATO. Polska jest również częścią Organizacji Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Międzynarodowego Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, Światowej Organizacji Zdrowia, Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Światowej Organizacji Handlu i wielu innych.

No Comments

Post A Comment